AntRack، شکل جدیدی از استخراج رمزارز

شرکت Bitmain پس از ارائه محصول AntBox که یک مزرعه استخراج قابل حمل میباشد اکنون از محصول جدید خود رونمایی کرد. AntRack یک رک مختص استخراج رمزارز می باشد که در صورت ارائه جهانی آن میتواند معماری مزارع استخراج را دستخوش تغییرات زیادی نماید. این تغییرات برای صنعتگران جدید که قصد راه اندازی مزارع خود را دارند میتواند باعث کاهش هزینه های بسیاری به خصوص در بحث خنک سازی تجهیزات نماید.

این محصول دارای قسمت های متعددی میباشد. رک فیزیکی، سوئیچ، سرور، بورد کنترل کننده اصلی و سامانه خنک ساز آبی. در کنار این موارد میتوان به منبع تغذیه، بورد های پردازشگر، بورد کنترل کننده و فن ها به صورت بهینه شده اشاره کرد. صنعتگران استخراج رمزارز تا به امروز برای راه اندازی مزارع خود می بایست تمام المان های بالا را بر اساس نیاز و فضا خود طراحی و پیاده سازی می نمودند که در اکثر مواقع گسستگی آن المان ها باعث بروز خطاهایی در عملکرد مزارع می شده است. حال این افراد میتوانند با ایجاد یک فضا استاندارد مشابه مرکز داده و قراردادن این محصول به راحتی اقدام به استخراج رمزارز نمایند.

این محصول به دلیل استفاده از سیستم خنک ساز آبی باعث میشود راهکارهای گذشته نظیر ایجاد تونل هوا که عدمتاً باعث جذب گرد و غبار بر روی بورد ها و پردازشگر ها می شد، منسوخ شده و تجهیزات مورد استفاده از طول عمر بیشتری برخوردار باشند.

از سوی دیگر با توجه به قرارگیری تمام موارد مورد نیاز جهت استخراج رمزارز در یک رک استاندارد، میتوان بدون اتلاف فضا فیزیکی، به صورت یکپارچه و البته نامحدود از این تجهیزات استفاده نمود. به گفته شرکت Bitmain در هر کانتینر AntBox میتوان ۱۰ عدد از این محصول را نصب نمود.

این محصول به صورت کاملا ماژولار تهیه شده است. این موضوع به صنعتگران استخراج رمزارز اجازه میدهد به راحتی در زمان نیاز و بدون ایجاد اختلال در عملکرد کل محصول اقدام به تعویض قطعه معیوب نماید. همچنین مالکان این محصول میتوانند به راحتی از پردازشگرهای ۷ تا ۵ نانومتری، ۳ نانومتری و ۱ نانومتری در این محصول استفاده نمایند.

علارغم اعلام شروع فروش این محصول از سوی شرکت Bitmain، تاکنون رسماً محصولی به این عنوان در فروشگاه اینترنتی این شرکت ارائه نگردیده است. انتظار میرود این محصول مانند سایر محصولات این شرکت ابتدا در بازار داخلی چین ارائه شده و پس از مدتی اقدام به فروش در بازار جهانی نماید.

ما در ماینو امیدوار هستیم با ورود تکنولوژی های جدید و ورود آن به کشور، شاهد رشد چشمگیر حضور ایرانیان و افزایش سهم آنان در حوزه استخراج رمزارز در سراسر جهان باشیم.

0
اشتراک‌گذاری

ارسال پاسخ