مصوبه وزارت نیرو مبنی بر تعیین تعرفه برق استخراج رمزارز ها

به نقل از راه پرداخت :

طبق مصوبه «مقررات تأمین برق مراکز استخراج رمزارزها» که توسط وزارت نیرو تصویب شده تأمین برق این مراکز مشروط به تدارک و ارائه مجوز معتبر است. تأمین برق این متقاضیان، از طریق اتصال به شبکه و خرید انرژی از شرکت‌های برق یا تأمین برق با ایجاد ظرفیت جدید انجام می‌شود.

طبق این مصوبه، بهای هر کیلووات ساعت برق مصرفی مراکز استخراج رمزارزها، ۹۶۵۰ ریال تعیین می‌شود.

مصوبه وزارت نیرو، دو تبصره درخصوص تعرفه برق مراکز استخراج رمزارزها دارد:

تبصره ۱- به منظور مدیریت مصرف برق در طول ایام گرم (از ابتدای خرداد تا پایان شهریور) بهای هر کیلووات ساعت انرژی برق با ضریب دو و در هشت ماه دیگر سال (از ابتدای فروردین تا انتهای اردیبهشت و همچنین از ابتدای مهر تا انتهای اسفندماه) با ضریب ۰/۵ محاسبه و دریافت می‌شود.

تبصره ۲- چنانچه به دلیل تغییر پایدار نرخ ارز یا تغییر ترکیب قیمت یا مقدار صادرات، متوسط قیمت برق صادراتی بیش از ۱۰ درصد افزایش یا کاهش یابد، شرکت توانیر موظف است پیشنهاد اصلاحی تنظیم کند و به وزارت نیرو ارائه دهد.

در اجرای تبصره ۲ بند ۴، استفاده از انرژی برق شبکه برای استخراج رمزارزها در ساعات و زمان اوج مصرف ممنوع است.

همجنین در بند ۳-۴ این مصوبه، طرح تشویقی ۱۵٪ تخفیف به متقاضیان در صورت استفاده از استخر های استخراج داخلی آمده است. ماینو به عنوان یک استخر استخراج رمزارز فعال در داخل کشور امیدوار است با مساعدت وزارت محترم نیرو، کاربران بتوانند با ارائه اسناد معتبر که از جانب ماینو در اختیارشان قرار خواهد گرفت، از این بند مصوبه به جهت کاهش هزینه های جاری خود استفاده نمایند. اجرا این بند میتواند کمک بزرگی به ایجاد شفافیت و گسترش فعالیت قانونی در این حوزه نماید.

 

جهت دریافت رونوشت مصوبه مذکور کلیک کنید.

0
اشتراک‌گذاری

ارسال پاسخ